Venujte sami sebe 2 percentá z daní.

Záleží len od Vás, či 2-percenta zo svojích zaplatených daní venujete do štátneho rozpočtu, alebo ich poukážete priamo svojej rybárskej organizácii.

Ako poukázať 2 % z dane

Je potreba len doručiť daňovému úradu dve tlačivá.

1. Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti. (vydá vám ho na požiadanie váš zamestnávateľ, ak za Vás robil daňové priznanie).

2. Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (vypíšete sami – viď príloha).

Tlačivo PDF – Vyhlásenie o pukázaní dane

2% daní pre OZ rybári Krásno

Dobrý deň, po roku máte opäť možnosť rozhodnúť sa, komu venujete 2 % zo svojich daní. Naše OZ Rybári Krásno sa dlhodobo snaží zveľaďovať populáciu pôvodných rýb, ako sú lipeň tymiánový a pstruh potočný na revíroch našej MO. Toto úsilie stojí nemalé finančné prostriedky, a preto sa obraciame na Vás s prosbou o poukázanie 2 % práve nám. Za rok 2018 sa nám podarilo vyzbierať zatiaľ najväčšiu čiastku bezmála 3000 €. V minulosti sme za vyzbierané peniaze kupovali násady hotových rýb, čo sa nám však zdalo ako neefektívne a finančne nákladné, preto sme sa rozhodli získané prostriedky investovať do vecí, ktoré nám pomôžu vyprodukovať vlastné násady rýb. V minulom roku sme zakúpili inkubátor na ikry pstruha, dva odchovné žľaby, kruhovú nádrž na odchov lipňa a debnu s okysličovaním na prevoz rýb. Taktiež sa nám podarilo vytrieť pstruha potočného a v súčasnosti sa liahnu prvé plôdiky. Okrem toho sme minulý rok testovali hniezda na zubáče na Milošovej, ktoré takisto fungovali a zubáče sa do nich vytreli. Ak sa Vám naše aktivity páčia, podporte nás. Verím, že aj s Vašou pomocou môžeme mať o pár rokov v riekach a rybníkoch viac rýb. V prípade záujmu ma môžete kontaktovať mailom na tomasmurcik@pobox.sk alebo telefonicky 0907 156 814 a ja Vám pošlem potrebné tlačivo.

Ďakujem.